Укладання тротуарної плитки

Укладання тротуарної плитки передбачає кілька факторів, головний з яких це підготовка підстави. Найчастіше в якості основи виступає щебені-піщана подушка. Для більш складних випадків підійде монолітне бетонну основу. Найголовніше – це грамотне планування фундаменту для укладання тротуарної плитки – ухил для водостоку, він може бути як поздовжній, так і поперечний, його складова частина повинна бути не менше 5%, тобто на кожен метр довжини припадає 5 см висоти.

 

На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів ви можете зустріти безмежний асортимент форм, кольорів і розмірів тротуарної плитки, що дозволяє втілити в реальності практичні будь-які дизайнерські задуми.

 

Укладання тротуарної плитки складається з таких етапів:

 

– планування

 

-розмітка

 

-вибір грунту

 

– укладання цементно – піщаної суміші

 

– укладання фігурних елементів в мощенні

 

– і останнє це заповнення швів

 

 

Отже, зараз ми розглянемо кожен з цих етапів більш детально.

 

Для початку необхідно створити креслення майбутнього малюнка. Далі вибрати відповідні види фігурних елементів мощення з представленого асортименту. Тепер вам необхідно визначитися з необхідною кількістю ФЕМ, а так само з кількістю матеріалів, які вам знадобляться для підготовки підстави.

 

Для того щоб точно розрахувати необхідну кількість матеріалів варто спиратися на наступні показники:

 

– щебінь слід вибирати відповідно товщині дорівнює 10-15 см

 

– кількість піску слід вибирати щодо товщині рівне 40-45см

 

– Гарцовка відповідає товщині 30-40мм

 

Укладання тротуарної плитки не можлива без плану – креслення майбутньої ділянки, на який наносяться всі розміри. Спираючись на план необхідно порахувати необхідну кількість тротуарної плитки, і відповідно необхідний обсяг матеріалів для виконання підстави.

 

Майбутній майданчик необхідно розмітити по краях, для цього вам знадобиться шнур, який натягується по периметру, і кілочки.

 

Грунт необхідно вибрати в такій кількості, що б після укладання плитки її поверхня збігалася з рівнем грунту.

 

Укладання тротуарної плитки неможлива без підготовки під неї підстави. Для цього вам знадобиться щебінь середньої фракції 20-40мм. Отже, спочатку укладається щебінь, товщина шару повинна бути в середньому 10-15 см. після того як щебінь покладений, ретельно утрамбуйте його. Далі необхідно засипати пісок товщиною шару 40-45мм, який так само добре утрамбовується. По завершенню роботи ваша поверхню вийде плоскою, щільно і рівною, а якщо десь залишилися ямки, їх можна засипати піском і додатково ущільнити.

Ремонт квартири своїми руками

Я думаю, що ремонт квартири своїми руками – це заняття, яке не всім припадає до душі. Найчастіше буває так що це період який хочеться пережити по швидше. Але все ж кілька способів як зробити ремонт приємним заняттям і всі негативні моменти звести до мінімуму. Особливо якщо ви затіяли ремонт квартири своїми руками, то вам обов’язково необхідно дізнатися про ці моменти і не забути їх застосувати на практиці.

 

Основна перевага ремонту квартири своїми руками – це економія ваших власних фінансових коштів. Однак в цьому питанні так само важливо не перестаратися, не варто бути занадто економним, якщо ви не зможете виконати ту чи іншу роботу в такому випадку краще довіритися професіоналам. Адже поклеїти шпалери криво, ви навряд чи будете задоволені ремонтом, більш того вам доведеться витратитися на їх заміну.

 

Ще одна перевага при виконанні ремонту самостійно – це повна свобода дій. адже ви самі собі хазяїн, а значить у вас є можливість самостійно розподілити час і етапи ремонту. Правда виконуючи ремонт квартири своїми руками ви в разі невдач зможете звинувачувати тільки себе.

 

Існує два варіанти ремонту квартири – це капітальний і косметичний ремонт. Косметичний ремонт квартири є більш простим варіантом, проводиться він, як правило, раз на п’ять років. Косметичний ремонт включає в себе наступні роботи: обклеювання шпалер, оздоблення стін, обробка стель, укладання керамічної плитки, укладання підлогового покриття, обробка підлоги, сантехніка, фарбування стін, підлоги стель, вікон, заміна вимикачів, розеток, світильників.

 

Більш грунтовні роботи відносяться до капітального ремонту: перепланування, пристрій прорізів або демонтаж стін, оздоблення балконів, заміна вікон або дверей, штукатурка стін, заміна труб опалення, каналізації, водопроводу, заміна електропроводки або електрообладнання.

 

На відміну від косметичного капітальний ремонт проводять набагато рідше, у міру необхідності. Звичайно ж такий ремонт квартири своїми руками буде коштувати великих капітальних вкладень, знань і зусиль. Варто відзначити, що капітальний ремонт – це відповідальна і складна робота, таку роботу все ж краще виконати професіоналам.

 

Що стосується косметичного ремонту, то його можна і реально виконати своїми руками, так як це справа під силу кожному у кого є бажання.

 

І тут питання з чого ж починати ремонт?

 

Починати варто з теорії – це планування і дизайнерські рішення. Для початку необхідно визначитися, що ви хочете отримати в результаті.

 

Все необхідно добре продумати – планування, хочете ви залишити все як є або все ж ламати стіни і будувати наново? Звести в цьому питанні все за і проти, адже це дуже клопіткий процес, і головне не дешевий. Але можна виконати перепланування в менших масштабах, наприклад, змінити призначення кімнати. Так само спробуйте намалювати на папері то чого б ви хотіли досягти в результаті ремонту, прорисуйте план своєї квартири, вікна, двері, проявіть свою фантазію.

 

Наступний етап – це розробка дизайну квартири. Для цього вам необхідно вибрати матеріали, кольору і форми, які з’являться в квартирі після ремонту. Далі купіть всі ці матеріали, ну принаймні основну їх частину. Коли матеріали закуплені, можна починати виконувати ремонт квартири своїми руками.

 

Починати варто з кімнати, яка знаходиться найдалі від виходу, поступово пересуваючись до виходу. Ванна кімнат і туалет ремонтуються окремо, в кінці або на початку ремонту.

 

Перші виконуються брудні роботи, які проводяться в пилу і бруду.

 

Спочатку йде електрика – установка додаткових розеток. Далі ремонт квартири своїми руками передбачає вирівнювання підлоги і стін. Наступний етап це заміна дверей, підвіконь і вікон. Після переходимо до стелі – шпаклюємо, фарбуємо або клеїмо.

 

Тепер опустимося на землю – покриття підлог. Після того як підлога готові можна приступати до обклеювання шпалер або їх забарвленні. Останній етап ремонту квартири своїми руками – це лиштви й плінтуси, розстановка меблів і аксесуарів. І ось ви на фініші – обов’язкова прибирання після ремонту.

Технологія будівництва каркасного будинку

Каркасний будинок – це швидкомонтованих металевих конструкцій, в основі якої лежить каркас. Каркас може бути з дерев’яного або металевого профілю. У каркас входять нижня і верхня обв’язка, стіни будинку вертикальних стійок, зовнішня і внутрішня обшивка стін, між якій містяться матеріали теплоізоляції, пароізоляції і гідроізоляції. З зовнішньої та внутрішньої сторін будинок обробляється облицювальними матеріалами.

 

При початковому будівництві каркас кріпиться на колоди, які покладені на фундамент будинку. Технологія будівництва каркасного будинку застосовує три види фундаменту:

 

 1. Фундамент столбчато-стрічкового типу, який представляє собою поглиблені залізобетонні стовпи, глибина яких сягає 1300 – 1500 мм, діаметр до 250 мм і які пов’язані між собою стрічкою 300-350 / 480 мм. Залежно від грунту, такий фундамент має несучу здатність 10-17 тонн / опору.

 

 1. Фундамент стрічкового типу, який застосовується при будівництві підвалу або гаража під будинком, або цокольного поверху. Залізобетонна стрічка закладається під зовнішніми і внутрішніми стінами. Глибина і ширина закладки такої стрічки становить 1100-1400 мм і 200-300 мм відповідно, з розширенням в глибині грунту до 500-700 мм.

 

 1. Плитковий фундамент, який представляє собою залізобетонну плиту, товщина якої 200-300 мм, розташовують під всією площею фундаменту. Плитний фундамент надійний, його можна використовувати при будівництві будинків на всіх типах грунтів. Використання такого фундаменту ідеально на нестійких грунтах, в яких є високий рівень стояння грунтових вод, так як плитний фундамент витримує будь-які зміщення ґрунтів. Технологія будівництва каркасного будинку має безліч варіантів.

 

Каркасний будинок збирається з безлічі елементів. Кожен елемент зроблений з міцної і жорсткої конструкції. Ці каркаси витримують будь-які силові дії. Вони стійкі до сильних вітрів, снігових заметів і землетрусів.

 

Елементи каркасного будинку, такі як стіновий щит, балка, плити перекриття, а також ферма і стропіли виробляються на заводі. Вони мають стандартні розміри, що дозволяє їх транспортування на звичайних транспортних засобах.

 

Технологія будівництва каркасного будинку відбувається на готовому фундаменті з простою технологією, яка дозволяє зводити каркасні будинки своїми руками. Технологія дозволяє використовувати стінові панелі і кроквяні ферма, що дозволяє захистити будинок від його усадки. Простругані дошки піддаються перевірки на якість міцності і довговічності на спеціальному обладнанні.

 

Стінові каркасні панелі, зібрані на заводі, за розмірами точні і володіють малою вагою, їх установка і монтаж економлять час. Дах каркасного будинку легко збирається з дерев’яних кроквяних ферм, які виготовлені на заводі на металевих зубчастих пластинах. Кроквяні ферми виготовляються з урахуванням навантажень вітру і снігу і в залежності від типу покрівлі.

 

Технологія будівництва каркасного будинку має ряд переваг, таких як: 1) будівництво будинку здійснюється на місці забудови; 2) будівництво можна здійснювати в будь-який час року; 3) не потрібно спеціалізованої техніки при зведенні будинку; 4) вартість такого будинку не вимагає великих витрат; 5) каркасний будинок не обмежений у виборі архітектурних форм.

 

Термін експлуатації будинку з дерев’яним каркасом витримує не більше 75 років по нормативним документам, хоча термін служби на практиці становить 100 років. По закінченню терміну експлуатації, такі будинки потребують капітального ремонту. Частково змінюються заставні бруси, якщо це будинок з дерев’яного каркаса. Також проводиться заміна вікон і дверей, матеріалу даху.

 

Технологія будівництва каркасного будинку має ряд важливих етапів, які необхідно виконувати.

 

 1. Потрібно визначитися з проектом будинку, а саме визначити площу будинку, поверховість і інженерні системи в залежності від розташування перегородок.

 

 1. Проект необхідно узгодити в архітектурному відділі і отримати дозвіл.

 

 1. Необхідно розрахувати кількість необхідних будматеріалів на будівництво будинку.

 

 1. Перед тим, як приступити до зведення фундаменту необхідно підготувати майданчик під нього.

 

 1. Найважливіший етап – зведення силового каркаса. Він буде утримувати просторову жорсткість каркаса, утримувати від усадки.

 

 1. Утеплення конструкції каркасного будинку. Для цього краще використовувати мінераловата теплоізоляційні плити на скляному волокні.

 

 1. Зовнішня і внутрішня обшивка стін каркаса. Вона підвищує міцність конструкції і захищає від негативного впливу.

 

 1. Монтаж кроквяної конструкції.

 

 1. Установка димоходу.

 

Технологія будівництва каркасного будинку вимагає багато уваги навіть до незначних дрібниць. Від цього залежить надійність і міцність вашого сімейного вогнища.

Будівництво будинку з саману

Циклічність – це одна з особливостей історії. Згодом все рано чи пізно повторюється. Нас сьогоднішній день дуже популярні будівельні матеріали природного походження. До них то і відноситься матеріал – саман. Будинок із саману надійне і міцне будова.

 

Саман це екологічно чистий будівельний матеріал, до складу якого входить земля, вода, глина, солома і пісок. Все це замішується в певному дозуванні і укладається в стіни відразу після замісу. Поки саман не втратила еластичність.

 

Область застосування саману дуже широка. З нього можна побудувати не тільки маленькі хатини, але і вдома, що складаються з двох поверхів. Будинок із саману володіє неправильними округлими формами. До того ж він вогнетривкий.

 

Зрозуміло, будівництво споруд дуже розвинене, і будувати будинок із саману не практично. При будівництві такого будинку велику кількість часу піде на приготування блоків з саману. Але невеликий дачний будиночок з саману або альтанка буде виглядати прекрасно. При правильному дотриманні дизайну будиночок буде нагадувати дитинство і стане найулюбленішим місцем відпочинку.

 

Для приготування саману підійде яма, яка повинна розташовуватися в грунті. Чим більше людей буде задіяно в процесі, тим більше яму можна використовувати. Глибина не повинна перевищувати 10-30 см. У висоту, інакше буде незручно перемішувати. Якщо буде більше, буде незручно змішувати. Але якщо є бетономішалка, то процес приготування саману пройде швидше і легше. Від правильно виконаних етапів роботи буде залежати якість майбутнього будинку. Якщо ви вирішили побудувати будинок з саману, вам буде потрібно багато ретельності і витримки.

 

Для приготування суміші саману потрібно жароміцний глина, пісок, солома і вода. Глину необхідно перед початком роботи замочити на кілька годин у воді. Пропорції піску і глини є основною складовою в приготуванні саману. Залежно від глини піску повинно бути 10-25%. Для правильних пропорцій можна зробити кілька різних пропорцій. 3: 1, 2: 1, 1: 1, 2: 3, 1: 2, 1: 3.

Додайте води, щоб суміш злипалися в руках у твердий грудочку. Зробіть кілька кульок, викладіть їх на траву і дайте підсохнути. Ідеальний склад збереже форму, не розсиплеться і не потріскається.

Виберете найкращу пропорцію. Тепер можна приступати до основного замісу необхідної кількості саману.

 

Будинок із саману буде складатися з блоків. Сформувавши блоки з саману, можна приступити до кладки. Товщина стін буде залежати від того, що ви будуєте. Головне правило – саманні блоки повинні бути широкими в основі. Для будівництва будинку з саману ширина повинна становити не менше 25 сантиметрів. Чим вище кладка, тим вже блоки. Кладка виконується тим же способом, що і цеглою. Відмінність лише в наявність цементу. Після висихання блоків можна зрізати всі нерівності. Будинок із саману прослужить довгі роки надійністю і міцністю.